Новини
У Білорусі тестували блокування YouTube, TikTok і Telegram
Популярні сервіси, такі як YouTube, TikTok і Telegram, не працювали у Білорусі без VPN
У ніч проти 10 січня в Білорусі протестували блокування відеосервісу YouTube, соцмережі TikTok, а також месенджера Telegram. Про це пише білоруська газета...
Популярні сервіси, такі як YouTube, TikTok і Telegram, не працювали у Білорусі без VPN
У ніч проти 10 січня в Білорусі протестували блокування відеосервісу YouTube, соцмережі TikTok, а також месенджера Telegram. Про це пише білоруська газета Наша Ніва.
Згідно з даними видання, YouTube припинив працювати з 00:15 за київським часом (01:15 за білоруським часом) і не відкривався без VPN до 02:00 за київським часом. На проблеми з доступом до відеосервісу скаржилися користувачі різних провайдерів.
Раніше YouTube у Білорусі блокували в новорічну ніч, коли на сервісі мало з'явитися привітання від лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської.
Також приблизно в цей самий час без VPN перестали відкриватися TikTok і Telegram. Окрім того, зникав доступ до Twitch, Discord і плеєра на hdrezka. Скаржилися користувачі й на проблеми із сервісами Google.
До цього Белтелеком анонсував планові роботи на мережі передавання даних з опівночі до 7:30. Зокрема, повідомлялося про можливі обмеження доступу до послуг мережі передавання даних для абонентів Мінська, Гомеля та Гомельської області.
Журналісти видання вважають, що влада, ймовірно, готується до блокування інтернету під час виборів.
Вибори президента Білорусі заплановані на 26 січня 2025 року. На участь у них претендують п'ятеро осіб, включно з чинним президентом Олександром Лукашенком, який обіймає посаду глави держави з 1994 року і вирішив піти на сьомий президентський термін.
Детальніше
10.01.2025 17:22
У Telegram розповсюджують шкідливі програми під виглядом техпідтримки Резерв+
Шкідливе програмне забезпечення маскується під Резерв+ в Telegram
В Україні через месенджер Telegram почали розповсюджувати шкідливе програмне забезпечення, маскуючись під технічну підтримку застосунку для військовозобов'язаних "Резерв+". Про це інформує Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації...
Шкідливе програмне забезпечення маскується під Резерв+ в Telegram
В Україні через месенджер Telegram почали розповсюджувати шкідливе програмне забезпечення, маскуючись під технічну підтримку застосунку для військовозобов'язаних "Резерв+". Про це інформує Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Зловмисники використовують обліковий запис @reserveplusbot, нібито офіційний контакт підтримки, і надсилають повідомлення з вимогою встановити "спеціальне програмне забезпечення".
Як повідомляє урядова команда реагування CERT-UA, шкідлива програма, що міститься в архіві RESERVPLUS.zip, є відомим вірусом MEDUZASTEALER, який краде файли з комп'ютера жертви.
Цей бот був справжнім контактом підтримки Резерв+ ще у травні 2024 року, проте зараз він став інструментом кіберзлочинців. CERT-UA вже вжила заходів для мінімізації загрози. Користувачів закликають не взаємодіяти з ботом @reserveplusbot і не завантажувати файли з нього.
Якщо ви підозрюєте, що стали жертвою атаки, звертайтеся до CERT-UA.
Детальніше
16.10.2024 18:53
У Раді обмежать використання Telegram: про що йдеться
Блокувати роботу Telegram будуть через технічні засоби. Випадки, коли до сервісу намагатимуться несанкціоновано підключатися, фіксуватимуть
У Верховній Раді за рекомендацією Ради національної безпеки й оборони обмежать використання месенджера Telegram. Про це повідомив нардеп від Голосу Ярослав...
Блокувати роботу Telegram будуть через технічні засоби. Випадки, коли до сервісу намагатимуться несанкціоновано підключатися, фіксуватимуть
У Верховній Раді за рекомендацією Ради національної безпеки й оборони обмежать використання месенджера Telegram. Про це повідомив нардеп від Голосу Ярослав Юрчишин.
За його словами, йдеться про такі обмеження та нововведення:
→ Тепер потрібно скасувати синхронізацію контактів, натомість обовʼязковою стала двофакторна авторизація. Також необхідно блокувати доступ до комп’ютера, якщо він залишається без нагляду — це потрібно для того, щоб сторонні не змогли отримати доступ до акаунту.
→ Через Telegram не можна передавати робочі дані та спілкуватися щодо них у месенджері.
→ Заборонили встановлювати Telegram на робочих компʼютерах або особистих пристроях, що використовують у службових цілях.
"Думаю, що такі заходи безпеки цілком логічні. На жаль, уже були приклади, коли сторонні особи отримували дані держпрацівників через Telegram, яким користувалися на робочих пристроях. Чи створювали фейки, як у випадку з нібито каналом спікера Руслана Стефанчука. Цим розпорядженням ми мінімізуємо ризики", – написав Юрчишин.
Ці обмеження стосуються виключно апарату Ради й не обмежують використання месенджера в особистих цілях.
Більшість українців підтримує регулювання месенджера Telegram в Україні, але лише кожен десятий підтримує повну заборону.
НКЦК не забороняє вести офіційні сторінки в Telegram ні державним органам, ні військовим формуванням, уточнив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.
Детальніше
07.10.2024 15:57